Květen 2013

Nová Gottia/New Gottia

3. května 2013 v 13:57 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
Po dlouhé době je tu zase jeden článek, tentokrát o ostrově zvaném Gottia.

Gottie umírala, sopky vybuchvaly, bouře a tornáda byly čím dál větší a častější, padali stromy...Zvířata na Gottii vymírali a bylo jich čím dál méně. Jack přemýšlel, co udělat, aby tento těžce vybudovaný ostrov nezmizel úplně. Několikrát se poradil se svým bratrem Stewartem a nakonec se ti dva rozhodli, že převezou zvířata někam jinam. "Není to škoda?" Ptal se sám sebe Jack. "Všem pak bude líp, uvidíš. Děláme to pro ně i pro sebe..." povzbudil ho Stewart.
Stewart měl pravdu, pomohli zvířatům, aby nevyhynuli úplně. "Je zázrak, že ty zvířata žijí v 21. století, a naše povinnost je pro ně udělat to nejlepší."
Nemyslete si, pro nikoho to nebylo těžké rozhodnutí. Jack a celý jeho tým uvažovali, kam zvířata přepraví. Pak to přišlo, Stewart objevil nový ostrov podobající se Gottii, se stejným podnebím a počasím, se spoustou zeleně.
"To je to, co hledáme!" zajásal Jack. A opravdu, Gottiu ničilo ohromné množství dinosaurů a dalších zvířat, vod ubývalo a udělat umělé nádrže bylo příliš riskantní pro ty, kteří by tím byli pověření. A tento ostrov měl vše, co je potřeba...
"A název?" zeptal se trochu pochmurně Stewart. Ticho, nebylo se čemu divit, Gottia je Ostrov, ne ostrov...
Nikdo nevědel, bylo to těžké rozhodnutí a nikoho nic nenapadalo. "Co třeba Havay, podle našeho Havaye?"
"Ale to zní jako Hawaii." odpověděl trochu pochmurně Jack. "Vím, že to bude znít hrozně, ale co kdybychom to udělali jinak. Gottia není v mapách zaznamenaná. Ostrovy jsou tak blízko vedle sebe, že to třeba nikdo nepozná..."
"Jako že bude pořád Gottia, ale ne na Gottii?" zeptal se nechápavě Stewart a tým se také nechápavě podíval na z nápadu nadšeného Jacka. "Skvělé řešení, nemyslíte?" odpověděl na nechápavé pohledy pořád stejně nadšený Jack.
"Špatný nápad to není." Souhlasně přikývl tým. "Já myslím, že není co řešit, teď jen co nejrychleji převést zvířata a je to hotové!"

A co vy, myslíte, že to byl podraz? :)