Červenec 2010

Pteranodon

10. července 2010 v 13:39 | Eva (majitelka blogu) |  Mé výtvory
Popis k obrázku: Pteranodon letí vysoko a jeho výhled je opravdu..... Skvělý!

Kolem světa tygrů 5- 5

9. července 2010 v 13:58 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
To je apsolutní konec! Mohla bys mi to vysvětlit? Co to tady meleš? Všechno bylo špatně všecno! A proč si to neřekla? Bála jsem se.... Bála ČEHO? Bála se toho že se budete zlobit. Myslela jsem že ste pochopili, ale mýlila jsem se, a to hodně. A proč si nám to nechtěla řict, víš přece že by jsme ti se vším tím pomohly a měla bys to za sebou. Když tady je tolik stracených tygřáteka matky je hledají a já je od toho chci... Vyléčit nepletu se? řekla Cornelie už s klidným hlasem a vlídným srdcem. My ti pomůžeme viď Jacku a Charlesi. Jo, to jo! Všichni se dali do práce a vklidu jí skoušeli udělat bez jakýchkoli překážek a bez chyb. Už se mi podařilo dát dohromady tři takové případy. Já udělala čtyři Charlesi. Já už taky dělám čtvrtou. Jack už dělá šestou, je rychlej. Tak to se mi teda nepředvedl ani jeden já dělam jedenáctou samicia du na dvanáctou. Aby to ale byli její mláďata... CHCHCHA! Nech toho rači se dívej na sebe Jacku.  Co se děje už máme práci u konce. To jo, to jsme to zvládlii rychle teda. To mi povídej!
Nakonec to dobře skončilo. Jede se domů!

Konec poslední části

příběhu

" Kolem světa tygrů"


Obrázek týdne 9. 7. 2010

9. července 2010 v 13:38 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne
Popis k obrázku: Kůň běžící přes vodu? Ano je to tak, obrázek jak nakreslit podle předlohy koně. Stačí jen malá inspirace.

Kolem světa tygrů 4- 5

7. července 2010 v 16:34 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
Co to... Co to děláš? vysvětlíš mi to? zeptala se Cornelie Jacka který se bavil a hrávě se pral s malýmy a nevynými tygřaty. Jacku pozor!!! Jacka samice napadla a málem mu roztrhla obličej! Kdyby ho Cornelie neupozornila na to  co se děje. Ale ze všeho nejvíc ji mrzelo že je Jack připravil o tolik času, On to věděl ale neřekl to, takový Jack ale není. Diana s otevřenou pusua nechápajícíma očima sledovala co se to tu vlasně děje, co?! Diano já tě chápu, ale...
... Ale co? co tady hledáte Vy?! Já myslela vyléčit ty zvířata a ne pozorovat jednu jedinou samici. Ona je nepocná a nechápe svůj život, ty to nevidíš? Ne co? Ty se ptáš co, co? Jak to můžeš řict, ty to nevidíš, opravdu to nevidíš?
A co?  .................................

Konec 4. částí 


Kolem světa tygrů 3- 5

6. července 2010 v 9:58 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
Co se  děje holky? zeptal se Charles dvou vystrašených dívek které byli vedle sebe. Char, Char... Charlesi, ta tygřiccee... je in, in inteligentní. Ale proč? zeptal se dívek a měl chuť se zeptat kde, jak, kdy a proč? Vtom ho ale někdo popostrčil, byl to Jack. Jack se na něj podíval a spozoroval beze slova co se děje. hned se zeptal co vidělia o čem přemýšlí?! Cornelie, Diana i Charles se dívali s očima zdvyženýma na Jacka. Jasné Dianiny oči se upřímě dívali jako by chtěli něco řict, ale zaamlčeli. Jack se ještě oo něco klidněji zeptal Diany co se děje. Diana se s očima zdvyženýma dívala na tygřici. Jack to spozoroval a zeptal se co se to tu děje. Co je s tou tygřicí. Jackovi  otázky s upřeným pohledem na tygřici byl čím dál nervoznější a nedočkavější odpovědi... Odpovědi která mu svírala srdce a rok mu nedala spát. Co se děje, podíval se Jack ještě jednou na Dianu a podržel jí ramena. Jeho oči se nedali vyčerpat. Po ptaní si sedl na kmen jednoho ze stromů a s očima vypjatýma se vydal k tygřici. Co to dělaš Jacku? Cornelie stuhla a jen na dálku přiklížela tomu co se děje. Já  nevím on... On ji zná! Tygřice s mláďaty si začala z Jackem hrát jako by byl jeden z nich.


Konec třetí části 


Kolem světa tygrů 2- 5

5. července 2010 v 14:42 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
Pojďte rychle sem, podívejte se na tu tygřici, já ji zbožňuju, vyhrkla Diana která se marně snažila rozdělat oheň. Co je na ní tak zvláštního prosím tě? Ty to nevidíš? Je krásná? Je to skvělá kámoška? ptala se marně Cornelie. Ne, jen je jiná než ostatní Cornelie. Ale jak to myslíš "jiná" ? Zcela obyčejně odvětila Diana; Ona má malé tygříky! Co je na tom tak zvláštního prosím tě? Ty to nechápeš ona se o ně stará jako matka, ale jako matka... lidská matka, její inteligence je mnohem větší než dítě kterému je 7 let! Sedm let? a jak to tak dobře víš? Já už ji znám pěkně dlouhou dobu! Aha, ona má větší inteligenci než moje kámoška Diana?! Ty ssiii nemožná! Ale nech toho tak vyrůstala u lidí, to je toho! Jak si na to tak rychle přišla? to my vysvětli.... Normálně je to inteligentní, přece si nemyslíš že by se to naučila sama od sebe... To zas ne,,, ale co její mláďata? Co když budou taky taková??? Cornelie se zarazila, vzdychla a smutně dodala: To ti neřeknu, to už myšlenky nemám. Obě dvě se na sebe dívali vážnýma očima. 

Konec druhé části

Robalo nilský

4. července 2010 v 23:17 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
Vědecký název Lates nilocisus
Rozšíření Vysazen pouze v nilu, postupně na ůzemí Afriky.
Velikost Délka až 2m

Je to největší ryba v Africe, dosahuje hmotnosti až 130kg. Žije v řekách a jezerech a je často loven pro maso. Robalo má olivově šedé tělo, velkou tlamu a ostnitou přední hřbetní ploutev.
Loví hlavně jiné ryby a v místech, kde byl uměle vysazen, způsobuje úbytek povodních druhů.

Naučí se zakrslí králík slyšet na jméno?

4. července 2010 v 20:53 | Eva (majitelka blogu) |  Pouze králíčci
Ochočený králík k tobě přihopká, když na něj zavoláš jménem. Dej si pozor a vybírej jméno které se ti bude líbit pokud dáš jméno anglické skus si jej přeložit.- Naučí se poslouchat na jdno jediné jméno, neposlechne tě na jiné jméno... Ale také mu můžeš dát dvě jména na které bude slyšet. Králík totiž má dobře vyvinutý sluch, díky svým vzrostlím ouškám. Králík nechápe své jméno, ale pozná časem ton tvého hlasu.

Zpráva

4. července 2010 v 12:53 | Eva (majitelka blogu) |  Ostatní
Hello, mám tady super zprávu, podařilo se mi spojit s touto stránkou. Je možné že z New Yorku budu moct přes dobu pobytu něco napsat, budu se moc snažit toho využít. Všechny Vás zatím pozdravuji z letadla. Signál se spomaluje tak se mějte!

Obrázek týdne 2. 7. 2010

2. července 2010 v 13:40 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne
Popis k obrázku: Už jsem psala že pojedu do New Yorku, proto tu mám obrázek z Manhattanu.

Kolem světa tygrů 1- 5

1. července 2010 v 18:33 | Eva (majitelka blogu)
Dianě se točí hlava kolem světa tygrů žijících v přírodních kavaleriích, je to mladá odvážná dívka, vždy dotáhne věci ke konci i když je to v mizině ona to dokáže obrátit na praví opak. Její kamarádky ji sice obdivují, ale jako sympatičku která se umí oblékat. Její kamarádka Cornelia( Cornelii už známe z minulích dílů jejího života, v tomto seriálu se objeví i Jack Summers, vypráví o životě svých kamarádek, o životě svém), vraťme se zpět, Cornelia je její věrná přítelkyně a v této situaci jí velmi pomohla. Cornelie objevila to čemu se říká tajemství, Diana je v přírodě jako doma, nemá ani ponětí o modě. A tak začal její příběh. Cornelie, Jack a Charles se jednou vydali k Dianě domů, jejich plány se pak ale zhroutili a z mírných studentů se nestali rebelové, ale milovníci zvířat. Kolem světa tygrů, tak zní jejich příběh uprostře velkých a nemilosrdných koček. Mladí zoologové začali svoji kariérou už v třinácti objevili nádherné šperky zakopané v zemi. Neuvěřitelné návrhy nejen pro vědce, ale i lidi které žijí na tomto a jediném světě. Všeobecně je chtěli naučit jak žít s přírodou. To skusili ale jen díky Dianě a jejím skvělým nápadům a plánům které jí jako jediné do života nechyběli, naopak jí pomáhali vyžívat svůj život takový jaký doopravdy je. Kolik jen stačí ke šťastné cestě ke klíčí. Diana jeden takový měla a proto mu začala říkat " Klíč k srdci". Jaký je jediný spůsob k pravému životnímu prostředí? Pokud se jim to podaří, a Vy chcete vědět jak to dopadne čtěte následující díli na tomto blogu!