Červenec 2010

Allosaurus Havay- 2 Část 3

31. července 2010 v 9:22 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy

Velký boj

Havay nebyl nevyhnutelným protivníkem, ale protivníkem velkým, kterého by všichni chtěly porazit. Ale vraťme se zpět v čase a řekněme si kdo je člověk co jezdí na Gottii a Havaye je schpný pozorovat roky. Byl to muž, ale netrvalo dlouho a ukázalo se že je to ceá výprava. Jmenovali se: Mark Howlen, Monica Bleyden, Francis Kettriheel, Corntey Veender.- To jjsou jména které jsou v jedné výpravě, která se snaží dostat více zpráv o Allosaurovy jménem Havay. 

Allosaurus Havay ale musel bojovat, bojovat s velkým spinosaurem. Ze začátku si vedl docela dobře. Ale pak se to trochu vymklo a už to šlo z kopce.

Obrázek týdne 30. 7. 2010

30. července 2010 v 10:19 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne

Popis k obrázku: Malé slůně se pohání na travnatém poli.

Allosaurus Havay- 2 Část 2

29. července 2010 v 17:02 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
Allosaurus Havay uměl moc věcí a byl už dospělý. Možná, a je to pravda je Havay v prvním roku dospělosti, ale nebyl to už ten mladý Allosaurus kterého všichni znali. Teď je to úplně někdo jiný, někdo kdo se o sebe umí postarat. Ale to co mu všichni záviděli bylo jeho inteligentní chování. Uměl odjakživa naznačovat jak mu je a co vlastně cítí, přitom ale nemusel vůbec vydávat prapodivné zvuky. Bylo moc věcí co jiní neuměli a nikdy umt nebudou. Oni neznali jeho způsob života a ani nevěděli co zažil. A toto tajemství se odhalí, ale to až v budoucnu, kdy bude Allosaurus Havay už o pár let starší.

O rok později

Havay byl o rok starší a měl za sebou dost zásadních chyb a taky byl už mnohem moudřejší.
Začal se dívat na muže který tam jezdil čím dál více. Muž si jej prohlížel a psal a přednášel. Tak to šlo pořád dokola.

Proč se muž zaměřil na Havaye?

Co zažil Havay za život?

Fotka kterou získal muž kterého Havay zajímal

Galerie Afriky

28. července 2010 v 13:48 | Eva (majitelka blogu) |  Galerie
To je jeho domov
Africká krajina
Co se děje v africe
Momenty

Víte že... 16- 100

28. července 2010 v 13:35 | Eva (majitelka blogu) |  Zajímavosti
1: Tučňák císařský je jedním
ze šesti druhů tučňáků,
kteří vychovávají své
mladé na Antarktidě.

2: Prvním člověkem , který
stanul na jižním polu,
byl norský objevitel
Roald Amundsen.

3: Australští domorodci hrají
na dlouhou bambusovou
píšťalu.

Můžeš svého králíčka koupat

27. července 2010 v 16:49 | Eva (majitelka blogu) |  Pouze králíčci
Svého zakrslého králíčka není vůbec nutné jak sprchovat tak koupat. Králíčci si svoji srst čistí lízáním a tak je jejich srst pořád čistá a hebká. A kdybys ho už koupaal ani trochu by se mu to nelíbylo. Poze v nejkritičtější chvíli je ho potřeba umýt, ale i v tomto případě by sebou házel ze strany na stranu a začal by škrábat. Toto se nazývá panický strach, který dostávají králíci při příležitostech kterým se chtějí vyhnout. Ale tvojí poviností je ho česat, může se stát že by slepená srst byla v nepořádku a jeho kůže by byla zanícená.

Galerie Zakrslích králíčků

26. července 2010 v 13:22 | Eva (majitelka blogu) |  Galerie
Roztomilé
Matka a mládě
Malý králíček

Allosaurus Havay- 2 Část 1

26. července 2010 v 13:16 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
Allosaurus Havay dospěl a žil se svojí matkou. Pak se ale museli rozdělit a Havay dospěl. Musel se rozspomenout jak nedávno lovil. Začal svým mohutným řevem pronásledovat minulost až mu to došlo že lovil jako každý jiný  allosaurus. Rhabdodon byl snadnou kořistí  pro našeho Havaye, a beze všeho váhání se pomalu blížil. Měl různé techniky, a btaké zvláštní. Ulovil malého a jemu bezmocného. Pochutnával si na výborných kusech masa a když jej snědl zanachal jen mršinua to co vyplival. To ať si sní někdo jiný, jo to si pomyslel Havay. On byl opravdu dobrý lovec a taky ještě je to skvělý bojovník. Miliardy soubojů se tam shánělo a jejich cíl i kdyby to měla být poslední věc vjejich životě. Allosaurus Havay byl nejlepším bojovníkem z Gottie!

Trailer na ostrově Gottia

26. července 2010 v 12:54 | Eva (majitelka blogu) |  Ostatní
Gottia, byl příběh který měl moc hlasů, napadlo mne jestli by jste nechtěli druhou část příběhu. Řekla jsem  si  ale že by jste to nemuseli odhlasovat, Vy už jste odhlasovali že se Vám příběh líbil, a to mě těší! Příběh napíšu ještě dnes, bude opět s allosaurem Havayem. Doufám že se Vám všem bude pokračování příběhu líbit.

Obrázek týdne 23. 7. 2010

23. července 2010 v 19:20 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne
Popis k obrázku: Je léto a moře láká na své pláže!

Víte že... 15- 100

22. července 2010 v 18:49 | Eva (majitelka blogu) |  Zajímavosti
1: Hustý deštný prales
v oblasti Lamingnské
planiny leží v části na jih od
Bribane je rájem pro vzápcné
živořichy a rostliny.

2: Údolí řeky Mosely, která
tvoří lucemburskou jihozá-
padní hranici, je proslulé
svými vinicemi.

3: Grant Canyon je největší kaňon na
zemském povrchu. Je kolem 16 kilometrů
široký a 1, 5 kilometru
hluboký.

Megapedetes

21. července 2010 v 14:04 | Eva (majitelka blogu) |  Pravěcí savci
Rod Megapedetes
Druh M. Pentatactilus
Délka hlavy a těla 50cm
Výskyt Afrika před 17 miliony let

Tento největší a k tomu i známý člen čeledi noháčovitých žil ve spodním miocénu, v Songhoru v Keni. Ačkoli primitivnější v některých ohledech než jeho současní příbuzní, měl podobné proporce těla i znaky. Jeho klasický pohyb z místa na místo byly dlohé skoky. Jeho pohyb je jako u klokanů a je vhodný, protože umožňuje velkou rychlost i při značné úspoře energie.


Kdy je králíček nejroztomilejší?

20. července 2010 v 10:17 | Eva (majitelka blogu) |  Pouze králíčci
Králíček je nejroztomilejší v mládí, můj králíček je nádherný a má sotva 14 dní! Vejde se do dlaně. Je to taková malá hnědá kulička. Ale králíček je roztomilí pořád! Alespoň podle mne! Je možné si jej vzít s matkou a postupně králíčka vychovat samostatně. Nebojte se že mu ublížíte, stačí jen trochu soucitu a ocelové nervy, králíček si zvykne a v libovolném období velí on sám Vám! Ale to ne v mládí!

Kdy je králíček starý?

20. července 2010 v 10:04 | Eva (majitelka blogu) |  Pouze králíčci
Zakrslí králíček je celkově starý už v pěti letech. Při dobré péči až deseti let. Ve vyšším věku je králík klidnější ( jako u psů a dalších zvířátek). Tolik neskáče, ale více leží. To je  doba ve které musíš o svého milého kamaráda láskyplně pečovat! Na divoké hry ihned zapomeň! Pokud najdeš králíčka bohužel mrtvého, asi umřel na srdeční infarkt. Toto je zcela přirozené. Pokud měl dobrou péči nemusíš mít ššpatné svědomí!
  

Galerie pštrosa

19. července 2010 v 18:46 | Eva (majitelka blogu) |  Galerie

DN 2 číslo 3.

18. července 2010 v 12:23 | Eva (majitelka blogu) |  Zajímavosti

Zprávy

Vyhnout se obloukem, nebo jít rovnou cestou?

Začátky zoologů! Proč skončili?

Jak se vyhnout podvrhu?

Přikyvovat?

1: Jak uvažují?
Mark Hittson, Kelly Vemer, Monica Hestakei, Viliem Marker, Rachel Moon, všichni šli rovnou cestou za tím co je baví.  Kelly Vemerová byla od mala tlačená k práci, rodiče si však přáli aby byla doktorkou, jí však lákala botanika svého cílu. A její názor? " Každý má jiné nadání i když mu to nejde,ale baví ho to, je lepší jít rovně a nevyhýbat se. Často se nadání změní a to poslední které si zvolíte by Vás mělo bavit. " Kelly neměla na výběr bavilo ji to od tří let.

2: Proč?
Denis Work byl nadaný a o mnoho lepší zoolog než Jack Summers, ale skončil! Proč? On říká:
" Vždycky mne to bavilo, ale pak mně to zázračné vlákno táhlo jinam, skončil jsem dobrovolně, opravdu. Nyní jsem malíř, o peníze mi nejde, jde o to jestli mne to baví. A od toho je tu nyní Jack Summers."

3: Ne to není fér!
Cornelie Summersová byla minulí týden požádaná o potvrzení věci. Šlo o podvrh, ona jej nepřijmula. Ale byly za to peníze tak proč? ona řekla: " To jsem nemohla udělat, já byla vždy pro poctivost, věděla jsem že mi dají 87 milionů, ale já jsem to nemohla udělat. Do smrti bych si to neodpustila! Jsem ráda že jsem to udělala!"

4: Ano či ne?!
Spousta nás přikyvuje, ale je to dobře? Mnozí to dělají a ví že je jejich šéfové budou nadržovat! Ale mnohem cennější je říct vlastní názor! Mnohdy se stane že dvě kamarádky se schodnou a přitom říkají pravdu! A ty ostatní mohou jen přikyvovat a bojí se říct vlastní názor jen pro to že si myslí že o přítele s kterým si rozumíš přídeš!

Děkujeme za spolupráci

DN 2

17. července 2010 v 19:13 | Eva (majitelka blogu) |  Zajímavosti

Zprávy

Co říká Jack Summers k dinosaurům objeveným v minulém století?

Kříženci? ne podvrh!

My se nikdy neshodneme!

Rozhovor s  Cornelií Summersovou ( známá jako Tirsnniová).1: Jack Summers oznamuje názor
Jack Summers byl na své přednášce představen jako muž do Kroměříže. Půlka národa v němž se narodil oznámila své sklamání pro urážku Jacka Summerse, který přednášel. Nakonec se vše obrátilo k dobrému a dostal také od všech dárky. Řekl na přednášce:
"Všechno je možné když máte fakta já je viděl a nemám o ničem pochybnosti, nemám důvod abych říkal že jde o podvrh. " Přesto  že se to všechno zcela neobjasnilo, mám důvod být důvěřivý i když jde o nejhorší výmysl!"

2: To se nezdůvodní
Někteří vědci tvrdí: " to je podvrh, to je dilema." Ale je to tak doopravdy, není čas to zahazovat do koše, má to velkou cenu! Názor je názor to už nikdo neovlivní, to ani omylem. Můžete se na pokračování podívat na zprávy 3. my se nikdy neschodneme!

3:
Jednou se schodnout... je dost!
Pokud se někdy shodnou v politice, nálezech atd. Je to dobré, můžeme si to vychutnat je moc věcí kterých se podruhé nedožijete! Například je jeden z významných nálezů an kterém se Jack Summers a Ben Kooskout nemohou schodnout už pět let. Na chvíli se na to zapomělo, ale už je to zase tady!

4: Jak na tom je Cornelie Summersová?
Cornelie nedávno porodila nyní dvouměsíční dceru Monicu. Ale po dvou týdnech se rozhodla jít opět do práce. A oznámila věc kterou nikdy nedořekla: " Práce je potřeba a když si dceru mohu vzít ssebou, je to jen lepší a lepší." Obyčejně pracuji a jsem za to ráda a moc jsem se těšila."mně baví pracovat a jsem díky tomu zasloužilá zooložka"!

Děkujeme za spolupráci Cornelie Summersové!

Obrázek týdne 16. 7.2010

16. července 2010 v 9:00 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne
Popis k obrázku: Plameňáci došli k vodě... Tak proč toho nevyožít.

Vlaštovka obecná

13. července 2010 v 9:00 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
Vlaštovka obecná je jeden z nejlépe poznaných tažných ( stěhovavých) ptáků. Živí se hmyzem chytaným ve vzduchu. Její modrobílé tělo proudnicovatého tvaru je stavěno k rychlému a vytrvalému letu, úzká křídla a vidličnatý ocas podporují úžasnou manévrovací schopnost při pronásledování a lapání kořisti. Hnízda vlaštovek můžeme spozorovat vždy pood střechou domu. Lepí je z bláta na zdech nebo trámech stavení, výstelku tvoří mněká pérka a suchá tráva.

Omluva

10. července 2010 v 13:44 | Eva (majitelka blogu) |  Ostatní
Vím že jsem byla v New Yorku, ale ve středu jsem se vrátila a nyní jedu k bybičce a dědovi. Články budou přetstaveny, zítra odjíždím.