Červen 2010

Omluva

30. června 2010 v 15:57 | Eva (majitelka blogu) |  Ostatní
Velice se omlouvám že v bližší době nebudu psát na blog, možná se dočkáte ještě nějakých článků na mém blogu, omluvu píši předčasně. Jedu totiž do New Yorku na Manhattan. Od 4. 7. 2010 na tomto blogu nebudou přibývat žádné články. Jedu za svojí kamarádkou!

Microraptor

30. června 2010 v 15:49 | Eva (majitelka blogu) |  Dinosauři
Péra tohoto malého ptáka ukazují, že byl schopen klouzavého letu a pravděpodobně představoval přechodné stadium mezi dinosaury žijícími na zemi nebo ptáky žijícími na stromech. Charakteristickým znakem jsou jeho čtyři křídla, viz. obrázek vlevo. Mohl plachtit ze stromu na strom.

Výskyt: Liaonyng, Čína
Délka: 40 až 60 cm
Období: Spodní křída
Vědecký název: Microraptor gui

Proč potřebují zakrslí králíci úkryt?

30. června 2010 v 15:31 | Eva (majitelka blogu) |  Pouze králíčci
Před zakrslími králíky byli králíci divocí jeich předci zároveň. Ti ale žijí v norách které hrabou svými předními packami tak dlouho než vyhrabou opravdu hodně hlubokou noru v zemi jako svůj malý domeček. Nora je přezdívána jako králičí domeček, má několik vchodů například do "obývacího pokoje", tzv komory. Pro králíka je nora nejdůležitější v životě, nejen proto že jim zachraňuje životy, ale i proto že si neumí život bez ní představit. Nejvíce králíka pronásleduje kuna. Je zde chráněn především od slunce zimi atd. V noře se narodí mláďata a prožijí tu sv¨é první týdny života. Zakrslí králík zdědil po králíku divokém témněř vše.

Kočka zlatá

28. června 2010 v 19:37 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
Vědecký název Profelis aurata
Rozšíření Západní a střední Afrika
Velikost Délka včetně ocasu až 140 cm.

Tato kočka se ukrývá v hlubokých lesích tropické Afriky. Je témněř dvakrát větší než obyčejná kočka domácí, charakteristická barva je zlatohnědá. Její zbarvení se ročně několikrát mění, na rozdíl od kočky domácí která má jednu barvu po celý život. Existují i skvrnití jedinci. Jako většina koček je pro ní přední noční život a samotářství. Loví na zemi a ve stromech.


Galerie podmořský život

26. června 2010 v 12:14 | Eva (majitelka blogu) |  Galerie

Obrázek týdne 25. 6. 2010

25. června 2010 v 18:54 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne
Popis k obrázku: Kukačka se stala ptákem roku, kdo ví jestli bude v budoucnu výdána, nebo z obyčejného výskytu zbyde jen vzácné naleziště?

Svišť horský

24. června 2010 v 16:48 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
Vědecký název Marmota marmota
Rozšíření Evropa
Velikost Délka včetně ocasu až 70 cm.

Žije na horských pastvinách. Dlouhou zimu přečkává v hlubokých norách. Před zimou nacpou své tělo převážně tukem, nahradí jim totiž potravu na zimu. Jeho trávení není zcela nejrychlejší. Je  jisté že jedině takto zimu přežije. Dokážeme rozeznat deset druhů, které se pohánějí tam a zpět po sevetní polokouli.

Sahara

22. června 2010 v 16:27 | Eva (majitelka blogu) |  Galerie
Běžně je jich "trochu" méně!
A takto vypadá doopravdy v přírodě bez civilizace.

Obrázek pod tímto popiskem vypovídá o všem.
Sahara leží přímo uprostřed.

Kolem světa tygrů- seznámení

21. června 2010 v 14:50 | Eva (majitelka blogu) |  Příběhy
Tento příběh se točí kolem dvou lidí, Charlese a Diany.
Diana je mladá 16cti letá dívka, kterou zajímali zvířata od pěti let. Má kamaráda ze školy Charlese kterému se svět točí kolem lesů a pralesů. Diana během půlky roku zjistí že jejím nejmilejším zvířetem je tygr. Má zájem o všechny druhy tygrů. Tentýž rokem začal náš příběh, pokud ho chcete slyšet přečtěte si její příběh. Teď je na čase abych schrnula její příběh, jednou se Diana vydala do přírody kde našla matku s malým mládětem. Po roce dostala od otce prales( území bylo jeho ). Diana se na tygřici dívala každý den. Pokračování v příběhu...

Naprosto nový projekt

19. června 2010 v 13:09 | Eva (majitelka blogu) |  Ostatní
Dopsal se příběh který se točil kolem zvířat a šesti lidí! Nyní bude projekt s názvem: Kolem světa tygrů v přírodě. Doufám že se Vám bude nový projekt líbit, začnu jej psát jen jak to půjde v té nejbližší době.

Obrázek týdne 19. 6. 2010

19. června 2010 v 13:00 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne
Popis k obrázku: Malý pejskové se dívají na svět jinýma očima, mají jedno společné, říkají  si: Musíš mně pustit, to je moje místo!

Víte že... 14- 100

17. června 2010 v 15:02 | Eva (majitelka blogu) |  Zajímavosti
1: Celý den prospí ve vodě
nebo v bahně a stále se
pohybuje poblíž řeky,
do které se při
sebemenším vyrušení potápí.
Ano je to hroch!

2: Pro svou vznešenost
a krásu bývá často
nazýván králem lesa.( Jelen)
A lev zase králem
pralesa.

3: Malý medvídek do
kapsy, připomínající
plyšové zvířátko a
také tráví na stromech.
Ano je to krásný koala!

Vlha núbijská

16. června 2010 v 13:21 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
Vědecký název: Merops nubicus
Rozšíření: Střední Afrika
Velikost: Délka až do 33cm.

Vlhy jsou specializováni pro chytání včel. Dlouhými zakřivenými zobáky chatají ze vzduchu včely a přinášejí je na zpátek na větev kde včelu chytili. Zde chycené včely otloukají, a tím je zmněkčují a zbavují ledu aby se stali poživatelnými. Většina vlh má velmi svěží barvy- patří k nejpestřejším ptákům.

Kardinál červený

15. června 2010 v 15:47 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
Vědecký název: Cardinalis Cardinalis
Rozšíření: Východ severní Ameriky a Střední Ameriky; vysazen na Havajské ostrovy
Velikost: Délka do 20cm

Špičatá chocholka a karmínové opeření činí samečka mezi nejvýraznější ptáky Severní Ameriky. Na rozdíl od většiny ostatních pěvců zpívají samička i sameček, a tuto schopnost se snaží dodržovat po celý rok. Kardinálové obývají lesnaté a také křovité oblasti zahrady. Živí se převážně hmyzem a semeny. V zimě jej můžeme potkat v krmítkách, kterým se je tak nevyhýbá. Od minulého století se rozmnožil na sever. Zajímavé je že některé samičky jsou dokoce barevnější než samci, to jsou však určité vyjímky.

Antilopa jelení

14. června 2010 v 15:23 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
Vědecký název: Antilope cervicapra
Rozšíření: Indie, Pakistán
Velikost: Délka bez ocasu až 1, 2 cm

Jeden z mála druhů antilop, kde samci a samice vypadají zcela odlišně. Samice a mláďata jsou a svrchu žlutevě hnědí, samci mají tmavě hnědou nebo i černou barvu. Břicho je u obou pohlaví bílé. Samcům narůstají až 60 cm dlouhé spirálovitě dlouhé zatočené  rohy. Antilopy jelení vypásají suché travnaté pláně.

Zajímavosti o zvířatech

13. června 2010 v 19:41 | Eva (majitelka blogu) |  Zajímavosti
U některých plazů a některých jiných druhů, může narůst utrhlá nebo poraněná část těla. Například u hvězdice, když mořské vězdici upadne nebo jí někdo ukousne rameno, naroste jí nové.

Někteří mořští tvorové mají přirozenou postavu těl a barvu. Mohou nám připomínat mořské řasy, klacky, ale pozor i mušle a perly... Dej si u moře pozor ať si domů místo mušle nepřineseš nějakého měkkýše!

Včely dokáží jednomu včelaři udělat minimálně dvě plástve denně, ale pozor, vypadá to sice jako samozřejmost, ale zas taková samezřejmost to zas není, pro včely je to práce... Ne nadarmo se říká že je pilný jako včela... ale tak pilný jako tyto včely opravdu není na světě!

Tygr ussurijský

12. června 2010 v 16:08 | Eva (majitelka blogu) |  Zvířata
I když toto zvíře patří mezi kočkovité, v domácnosti ji asi moc nenajdeme. Patří sice mezi kočky, ale od koček domácívh se opravdu výrazně odlišuje. Bez ohledu na to co uloví, kořist zakousne. Zpět k tomu že se tygr odlišuje od koček, má jako kočky i ostatní zvířata, když se tygrovi podíváte do očí bere to jako výzvu k útoku, a pokud je nepřítel  mnohem menší a bezmocnější, stane se nepřítel snadnou kořistí tygra ussurijského. Jeho oči svítí ve tmě jako jeho příbuzní tvorové ze stejné rasy kočky. Váží více až jednu třetinu tuny. Jeho lov můžeme zpozorovat v noci. Kořist tohoto lva neslyší. Pokud se někdo už rozhodne dát si tygra domů, měl by si dát veliký pozor protože je to i lidožrout.

Vědecký název Panhera tigris
Rozšíření Jižní a jihovýchodní Asie, Vých. Sibiř
Velikost Délka včetně ocasu až 3,75 m

Obrázek týdne 11. 6. 2010

11. června 2010 v 17:59 | Eva (majitelka blogu) |  Obrázky týdne
Popis k obrázku: Máme tu první obrázek týdne podobný kriptozoologii, je sice malovaný ale mně se zdá moc hezký.

Život u zvířat- jede se domů- 6- 6

11. června 2010 v 8:19 | Eva (majitelka blogu) |  Ostrovy
Někdy musel být konec, řekla Cornelia. Cornelie má pravdu, někde to začíná a někde zase končí. Zatím co si balili věci zpět do batohů, seděl Jack u ohně a díval se na jasnou oblohu. Kelly a Cornelie se bavili, to je poslední den. Přidala se po chvíli i Rachel která dokázala ze všeho udělat legraci. Musíme jít dlouhou cestu, vyhrkl jen tak tak John. To jo, až přejdeme prales, horu, nějak se dostaneme přes řeku, přežijeme to v tom horku... Nech toho prosím tě! odvětila Kelly na Johna, také od Jacka spražil přísný pohled. Už mlčím, řekl protože nechtěl schytat další nepříjemnosti. Joy si psal do svého deníku příležitosti, a podobné znaky. Cornelie, Kelly a Rachel spracovali dokonce knihu s názvem " Život u zvířat". Tak jsem podle nich získla název pro příběh. Jack si připravil přednášku a John si s sebou vzal mnoho listů například od palmy. Tak pojďte už, máme nejvyšší čas! To jo! odvětila trošku smutně Rachel na řeč Johna. Společně se vydali k vlaku, věděli přesně kde jsou. Když jeli ve vlaku společně si vyprávěli co zažili. Věděli že budou vždy nejlepší přátelé, i když nejpěknější čas už je za  nimi. Jen co se vrátili dostali diplomy a vyznamenání za objevené místo. Všichni se tam chtěli vydat, ale Cornelie dala a měla na srdci jiný krok. Proto všem na své přednášce řekla: My jsme lidé, žili jsme v deštném pralese, ne proto aby jsme byli slavní, ne proto aby jsme byli vyznamenaní. Ne, my jsme tam byli proto protože jsme chtěli, chtěli jsme vidět zajímavé a vyhynulé druhy zvířat. A kdyby se nám to nepovedlo, neměli by jsme obavy! Nás to baví! A já nedovolím aby zvířata tady zahynula. Už nikdy tam nevkročí lidská noha! Už nikdy! Zvířata mají být volné, a ne opklopené lidmi. My jako lidé máme právo na svobodu. Zvířata také, tak proč jim to kazit? Cornelie se podívala do hlediště a zeptala se na mnoho otázek. Po té byli všichni platnými zoologi.

Galerie zvířat

10. června 2010 v 15:03 | Eva (majitelka blogu) |  Galerie
Jsou vysoká zvířata.
Jsou malá zvířata, mazlíčci, nejčastěji domácí.
A zvířata průměrná, jako třeba gazela.